Majstrovstvá sveta

v kanoistike na divokej vode

22. – 26. september, Bratislava-Čunovo

Začína sa nová éra

Kanoistika na divokej vode je najúspešnejším olympijským športom na Slovensku.

Najväčšie hviezdy vodáckeho neba, ktoré pre Slovensko vybojovali olympijské medaily a svetové tituly sa rozlúčia s divákmi. Je to poslednýkrát kedy uvidíte v akcii bratov Hochschornerovcov, Elenu Kaliskú, či Janu Dukátovú. Nová generácia v podaní Jakuba Grigara, Elišky Mintálovej, či Zuzky Paňkovej nastupuje na scénu s vysokou latkou.

Koncom roku 2020 sme sa rozlúčili so starým kanálom. Nový šat má Areál Divoká voda v Čunove, ktorý sledoval od prvosplavu Michala Martikána v roku 1996 množstvo svetových pohárov, majstrovstiev sveta, majstrovstvá Európy, či vrcholných juniorských podujatí.

Nová éra a nový začiatok pretože veríme, že sa situácia okolo pandémie koronavírusu upokojí a športovci sa vrátia späť na športoviská, diváci budú môcť opäť z plného hrdla povzbudzovať a šport nám bude opäť prinášať radosť, vzrušenie a emócie.

Program svetového šampionátu

Finálové preteky vo vodnom slalome a extrémnom slalome budú prenášané v sieti IBU, Slovenskej televízii, Českej televízii a na stanici Eurosport. 

22. september — streda

  • 09:00 vodný slalom (FINÁLE)
    tímové súťaže vodný slalom
  • 3x K1 ženy, 3x K1 muži, 3x C1 ženy, 3x C1 muži
    _ _ _ _ _
  • 13:15 zjazd šprint (FINÁLE)
    tímové súťaže zjazd šprint
  • 3x C1 muži, 3x K1 ženy, 3x K1 muži, 3x C1 ženy

23. september — štvrtok

  • 09:00 vodný slalom (kvalifikácia)
    K1 ženy a K1 muži – 1. jazda
  • 11:40 vodný slalom (kvalifikácia)
    K1 ženy a K1 muži – 2. jazda
  • _ _ _ _ _
  • 15:00 vodný slalom (kvalifikácia)
    C1 ženy a C1 muži – 1. jazda
  • 17:00 vodný slalom (kvalifikácia)
  • C1 ženy a C1 muži – 2. jazda

24. september — piatok

  • 08:30 zjazd šprint (kvalifikácia)
    K1 ženy, K1 muži, C1 ženy, C1 muži – 1. jazda
  • 10:00 zjazd šprint (kvalifikácia )
    K1 ženy, K1 muži, C1 ženy, C1 muži – 2. jazda
  • _ _ _ _ _
  • 12:00 zjazd šprint (kvalifikácia)
    C2 muži a C2 ženy – 1. jazda
  • 12:45 zjazd šprint (kvalifikácia)
    C2 muži – 2. jazda
  • _ _ _ _ _
  • 13:45 extrémny slalom (time trials)
    ženy, muži

25. september — sobota

  • 09:00 vodný slalom
    semifinále K1 ženy, K1 muži
  • 12:00 vodný slalom (FINÁLE)
    finále K1 ženy, K1 muži
    _ _ _ _ _
  • 14:00 zjazd šprint (FINÁLE)
    finále K1 ženy, K1 muži, C1 ženy, C1 muži, C2 muži, C2 ženy

26. september — nedeľa

  • 09:00 vodný slalom
    semifinále C1 ženy, C1 muži
  • 11:30 vodný slalom (FINÁLE)
    finále C1 ženy, C1 muži
    _ _ _ _ _
  • 15:15 extrémny slalom
    rozjazdy muži, ženy
  • 16:30 extrémny slalom (FINÁLE)
    finále muži, ženy

Slovak Team

  • VODNÝ SLALOM

    K1 muži — Jakub Grigar, Martin Halčin, Adam Gonšenica
    K1 ženy — Eliška Mintálová, Jana Dukátová, Soňa Stanovská
    C1 muži — Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, Marko Mirgorodský
    C1 ženy — Monika Škáchová, Sima Glejteková, Zuzana Paňková
  • EXTRÉMNY SLALOM

    Muži — Jakub Grigar, Martin Halčin, Adam Gonšenica, Pavol Andrássy
    Ženy — Eliška Mintálová, Soňa Stanovská, Kristína Ďurecová, Lucia Simonidesová
  • ZJAZD – ŠPRINT

    K1 muži — Ondrej Macúš, Kamil Kaniščák, Samuel Herbort, Boris Rajniak
    K1 ženy — Tereza Polónyová, Simona Maceková, Katarína Kopúnová
    C1 muži — Matej Beňuš, Ladislav Daník, Jaromír Ivanecký
    C1 ženy — Katarína Kopúnová, Viktória Scholzová, Soňa Stanovská
    C2 muži — Matúš Gewissler – Juraj Skákala, Peter a Pavol Hochschornerovci

„Je to jedna z najťažších a zároveň najkrajších tratí na svete“

— Michal Martikán, dvojnásobný olympijský šampión

Partneri

Generálny partner

Hlavný partner

Organizátor