Fantastická Mintálová získala bronz na SP v La Sue d’Urgell

3. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA * 3. – 5. SEPTEMBER, 2021 * LA SEU D’URGELL (ŠPANIELSKO)

Na Svetovom pohári v španielskom La Seu d’Urgell bolo dnes na programe semifinále a finále v kajakárskych disciplínach. V semifinále zašla naša kajakárka Eliška Mintálová perfektnú čistú a plynulú jazdu v ideálnej stope a postúpila do finále z piateho miesta. Vo finále sú to vždy nervy a hneď v úvode trate sa zasekla na piatej bráne vo valci nazývanom sticky fingers (lepkavé prsty) a stratila stopu a cenné sekundy. No v strednej časti trate vystrelila a takmer dohnala stratu z prvého medzičasu 4,97 sekundy na vedúcu Rakúšanku Corinnu Kuhnle.

V závere trate si ešte ťukla bránku 23 za 2 tretné sekundy a podišla poslednú protiprúdnu bránku 24, čo ju opäť stálo pár desatín. Keď preťala cieľovú líniu z celej sily treskla pádlom do lode od hnevu. Nespokojná so svojou jazdou.

No s technickou traťou v La Seu d’Urgell bojovali všetky kajakárky a pre Elišku, i keď nie ideálna jazda, znamenala prvú seniorskú medailu so bronzovým leskom.

,,Je to pre mňa úžasný pocit a som veľmi šťastná,“ povedla po medailovom ceremoniále s medailou na krku Eliška Mintálová. 

,,Už pred pretekmi sa mi jazdilo veľmi dobre počas všetkých tréningov a pred touto jazdou som si hovorila, že by to mohlo vyjsť na medialu. Naozaj som sa cítila veľmi dobre. Škoda, že jazda nebola úplne podľa predstáv. Mala som tam pár chýb, do toho dva ťuky (4 trestné sekundy), ale som šťastná, že som sa dokázala aj po chybách spamätať a stredný úsek som prešla veľmi pekne a celkovo to hodnotím veľmi pozitívne aj keď boli chyby. Je to prvá medaila a dúfam, že takto budem pokračovať.“

Keď si prišla do ciela mala si skôr negatívne emócie. Verila si, že z toho bude medaila?

,,V tom momente som určite nevedela, že to bude medaila. Mala som dva ťuky a k tomu erka (bránka prejdená returom – chrbtom dole), na spodnom úseku mi nevyšiel nájazd z povodnej brány do poslednej protiprúdnej brány, ale nakoniec to vyšlo a je to super.“

Zvíťazila Austrálčanka Jessica Foxová s náskokom 3.66 sekundy pred druhou Mallory Franklinová z Veľkej Británie.

VÝSLEDKY – K1 ženy: 1. Jessica Foxová (Austrália) 89,92/0, 2. Mallory Franklin (Veľká Británia) 93,58/2, 3. Eliška Mintálová (Slovensko) 97,28/4 … 19. Jana Dukátová (Slovensko) 104,03/4, 23. Soňa Stanovská (Slovensko) 106.63/8.

GRATULUJEME ELIŠKA!

Sledujte náš FACEBOOK

VÝSLEDKY K1 ŽENY NA SP v La Seu d'Urgell

GRIGAR BEZ FINÁLE

V kategórii K1 muži malo Slovensko jediného zástupcu – strieborného olympijského medailistu z OH Tokio 2020 Jakuba Grigara. Do tretieho kola Svetového pohára nastupoval Jakub ako líder celkového poradia v Svetovom pohári po šiestom mieste na SP v Prahe a víťazstve v Markklebergu. Jakubovi však vôbec nevyšla semifinálová jazda, skončil až na 21. mieste a nepostúpil medzi finálovú desiatku.

 VÝSLEDKY – K1 muži:

K1 muži – Finále: 1. Vít Prindiš (Česko) 83,76/0, 2. Felix Oschmautz (Rakúsko) 83,12/0, 3. Peter Kauzer (Slovinsko) 83,26/0 …. 21. Jakub Grigar (Slovensko) 89,29/4.

Publikované
Kategorizované ako Novinky