Jakub Grigar vyhral svetový pohár v Markkleebergu

slovenský reprezentant Jakub Grigar víťazstvo oslava
Na snímke slovenský reprezentant Jakub Grigar v cieli finálovej jazdy v kategórii K1 počas Majstrostiev sveta juniorov a U23 vo vodnom slalome v Čunove 21. júla 2017. FOTO TASR - Michal Svítok

2. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA ICF * 18. – 20. JÚNA 2021 * MARKKLEEBERG (NEM.)

Skvelé! Jakub Grigar si v sobotu v nemeckom Markkleebergu podmanil najrýchlejšiu kategóriu kajakárov. Vo finále 2. kola Svetového pohára ICF triumfoval pred Rakúšanom Felixom Oschmauzom o 2,01 sekundy, tretí skončil Boris Neveu z Francúzska.

„Pravdupovediac, bola to viac-menej obyčajná jazda v semifinále aj vo finále, pretože som sa asi z nervozity cítil trochu slabší. Preto som chcel zvoliť čo najjednoduchší prejazd, trafiť tie správne lajny, aby ma voda zaviezla, kam chcem. Zdá sa, že to nakoniec fungovalo, tak som spokojný,“ vyznal sa účastník olympijských hier Tokio 2020 pre RTVS.

Bez štyroch dní na deň presne zopakoval historický úspech Andreja Máleka, ktorý v roku 2019 zvíťazil v K1M na „sveťáku“ v bratislavskom Čunove, ako vôbec prvý zástupca najrýchlejšej vodnoslalomárskej kategórie. „Je super, že vidieť, že kajak niekam posúvame. Vždy to bolo veľmi náročné, teraz je to druhé víťazstvo v priebehu dvoch rokov. Je super, že máme medzi sebou takú konkurenciu a že to posúvame na vyšší level  a stíhame aj tým najlepším kajakárskym krajinám,“ skonštatoval priebežný líder celkového poradia Svetového pohára.

Motivačný triumf prišiel v poslednom súťažnom vystúpení pred olympijskými hrami. „Nemohlo to prísť vhodnejšie. Je veľmi pekné vedieť, že všetka drina a obetovanie niekam vedú. Veľmi sa teším, že tu budem stáť so zlatou medailou na krku,“ poznamenal Grigar, ktorý víťazstvom vypádloval 110 triumf slovenského tímu v pretekoch SP.

Už po minulotýždňovom kole Svetového pohára v pražskej Troji, keď skončil šiesty hovoril, že sa na vode cíti výborne. „Verím, že keď vyladíme detaily bude to stáť za to…“

A veru stojí!

V novej olympijskej disciplíne extrémny slalom sa Soňa Stanovská prebojovala do zajtrajšej kvalifikácie zo 16. miesta, Adam Gonšenica na preteky nenastúpil.

VÝSLEDKY

K1M: 1. Grigar (SR) 88,91/0, 2. Oschmautz (Rak.) 90,92/2, 3. Neveu (Franc.) 91,86/2… nepostúpili do finále 19. Halčin 94,61/2, 31. Gonšenica (všecti SR) 105,39/8

Publikované
Kategorizované ako Novinky